GameTime 2019 Schedule

Arizona GameTime Schedule (All games 7pm MST):

YurView AZ (Cox Ch. 4 – Phoenix, Ch. 7 – Tucson)

(Download/Print Schedule)

August 30           Highland vs. Hamilton
September 6     Mater Dei vs. Centennial 
September 13     Queen Creek vs. Mesa Mountain View
September 20   Saguaro vs. Chaparral
September 27     Red Mountain vs. Basha
October 4           Perry vs. Chandler
October 11         Copper Canyon vs. Valley Vista
October 18         Ironwood vs. Centennial
October 25         Campo Verde vs. Williams Field
November 1       Chaparral vs. Liberty

Louisiana GameTime Schedule (All games 7pm CT):

YurView LA (Cox Ch. 1004)

(Download/Print Schedule)

August 30          Kiwanis Jamboree (Starts at 6pm CT)

  • Southside vs. Notre Dame
  • Teurlings Catholic vs. Acadiana
  • St. Martinsville vs. St. Thomas More

September 6      Westgate vs. Lafayette Christian
September 13  Ruston vs. Acadiana 
September 20    Live Oak vs. West Feliciana
September 27    Assumption vs. Denham Springs
October 4          Catholic High vs. St. Thomas More
October 11        Lutcher vs. St. James
October 18        West Florida vs. De LaSalle
October 25        Madison Prep vs. U-High
November 1       Holy Cross vs. Brother Martin
November 8       Walker vs. Zachary
November 15     Playoff Game (Teams TBD)
November 22     Playoff Game (Teams TBD)
November 29     Playoff Game (Teams TBD)
December 6       Playoff Game (Teams TBD)

Oklahoma GameTime Schedule* (7pm CT start unless indicated):

YurView OK (Cox Ch. 3)

(Download/Print Schedule)

August 30         Yukon vs. Edmond North
August 30         Newcastle vs. Tuttle (YurView.com only)
September 5     Millwood vs. Heritage Hall
September 6     Broken Arrow vs. Union
September 6     Seminole vs. Hurrah
September 12   Yukon vs. Moore
September 13    Edmond SF at Mustang
September 13 Jenks vs. Union
September 13   Edmond Santa Fe vs. Mustang
September 19   Moore vs. Norman
September 20   Edmond Santa Fe vs. Norman North
September 20   Stilwell vs. Verdigris (YurOK Extra – Ch. 93)
September 20   Bartlesville vs. Del City
September 27   Broken Arrow vs. Jenks
September 27   Bethany vs. Blanchard
October 3         Bishop Kelley vs. Edison
October 4         Bixby vs. Booker T. Washington
October 4         Sulphur vs. Purcell
October 10       Broken Arrow vs. Westmoore
October 11       Ford Fan Pick Game
October 11       Altus vs. Noble
October 17       Claremore vs. Memorial
October 17       Hale vs. Edison
October 25       TBA
October 25       Blanchard vs. Tuttle
October 31       Union vs. Southmoore
November 1      Putnam City West vs. Deer Creek (YurOK Extra – Ch. 93)
November 1      Bartlesville vs. Muskogee
November 1      Lawton vs. Del City
November 8      Ford Fan Pick Game

Omaha (NE) GameTime Schedule (All games 7pm CT):

YurView OM (Cox Ch. 1013)

(Download/Print Schedule)

August 30       Millard North vs. Millard West
September 6     Papillion-La Vista vs. Omaha Westside
September 13   Millard South vs. Millard North
September 20   Omaha Central vs. Omaha Bryan
September 27   Creighton Prep vs. Omaha Westside
October 4         Papillion-La Vista South vs. Omaha North
October 11       Omaha Westside vs. Elkhorn South
October 18       Creighton Prep vs. Millard South
October 25       Abe Lincoln vs. Thomas Jefferson (Council City Bluffs, IA)
November 1     Playoffs (TBD)

Las Vegas (NV) GameTime Schedule (7pm PT start time):

YurView LV (Cox Ch. 14)

August 23     Orem (UT) vs. Bishop Gorman (NV)